П`ятниця, 19.04.2024, 15:12
Вітаю Вас Гість | RSS
Наша адреса

Хмельницька область,
Деражнянський район,
м. Деражня,
вул. Заводська,3


тел. (03856) 2-12-09
E-mail: btdu@i.ua

Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [2]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 74

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Роль шкільної газети у самоврядуванні

Роль шкільної газети у самоврядуванні

     Газета займає важливе місце у житті людини. Адже кожна людина отримує з газет різноманітну інформацію. Тому і видів, типів газет                                                                                                            багато. Газети діляться:

- за тематикою — ділові, загальнополітичні, галузеві, рекламно-інформаційні, розважальні, змішані; також за віковим принципом — дитячі, молодіжні газети, газети для пенсіонерів і тд.;

- за періодичністю — щоденні (ранкові або вечірні), щотижневі, щомісячні;

- за форматом — A4, Берлінер, A3, A2;

- за стилем оформлення — кольорові, чорно-білі і чорно-білі з кольоровими вставками;

- за вартістю — платні та безкоштовні.

- за принципом територіального поширення та охопленням аудиторії — загальнонаціональні, регіональні (республіканські, обласні, крайові), місцеві (міські, районні), а також є шкільні газети. Вони почали існувати дуже давно, з тих пір коли з’явилися школи і школярі. Адже школа – це маленька держава, яка повинна мати свій засіб масової інформації. Багатьом дорослим здавалося, що газета у школі не потрібна, але це не так. Шкільна газета допомагає виховувати демократичні цінності учнів, уміння поважати думку іншого, відстоюючи власну позицію, вміння спілкуватися з дорослими на рівних, вона забезпечує дитині вільне висловлювання своїх думок, розширює знання з громадянської освіти, розвиває навики критичного мислення учнів. Школярі одержують можливість реалізувати свої здібності в найрізноманітніших видах діяльності: адміністративно-організаторській, редакторській, журналістській та інших. Шкільна газета допомагає робити перші кроки, розвиватися починаючим поетам і письменникам. Також, школярі навчаються самостійно знаходити необхідну інформацію в різних джерелах ( в тому числі в Інтернеті ), опрацьовувати її, швидко реагувати на події.

      Понад дев’ять років тому у моїй школі Усата Олена Іванівна заснувала газету «Школяда», а зараз її справу продовжує Шимкова Олена Анатоліївна, яка зібрала навколо себе ініціативних, талановитих дітей, які не сприймають видання газети як гру, а вважають це серйозною справою. У нашій газеті дуже багато цікавої, корисної інформації про події, які відбуваються у школі, різні позашкільні заходи, вечори, зустрічі. Також у «Школяді» можна знайти результати олімпіад, конкурсів, де учні школи, наші «зірочки» займають призові місця. Наша шкільна газета дуже цікава, яскрава, адже у ній розміщено багато фото. Звичайно, газети існували і раніше. Вони періодично з’являлися на стендах, як яскраві, святкові листівки, плакати, що містять поздоровлення і побажання, присвячені будь-яким урочистим подіям. Тому, багато шкільних проблем опинились незачепленими. Створення газети дозволило розширити виховне «поле» школи. Особистості розвиваються багатогранно, їхнє життя стає насиченішим, вони можуть реалізувати свої особистісні якості, здібності, які часто залишаються незатребуваними основною освітою. Також, однією з причин створення шкільної газети є недолік спілкування, який підліткам хотілося заповнити. Мої однолітки проводять майже увесь свій вільний час у Інтернеті, це не є нормальним. Я вважаю, що активний відпочинок, прогулянки на свіжому повітрі є цікавішими, адже тоді у нас з’являються багато незабутніх спогадів,  цікавих моментів, ситуацій у які ми потрапляємо з нашими друзями. Про те, що недолік спілкування є актуальною проблемою у наш час, свідчать соціальні мережі, які бурхливо розвиваються. Свої сторінки «В контакті» мають мільйони українських школярів, і я не є винятком. Я вважаю, що «живе» спілкування є кращим, але всього повинно бути в міру.

    Тому, я думаю, що без шкільних ЗМІ, які дійсно здійснюють комунікативну функцію просто не обійтися. Сьогодні шкільні газети – це переш за все зародження демократії в школі. Для вчителів – це технологія виховання мислячих і творчих учнів, для учнів – перші уроки правди, для молодої держави – шляхи до відкритого цивільного суспільства.

   Шкільна газета – це особливий дитячий соціум, спільнота близьких за духом людей, реальна підліткова трибуна для вираження поглядів на життя, яка відіграє велику роль у самоврядування школи
 Козирська Юлія, вихованка гуртка "Юний журналіст"
Категорія: Мої статті | Додав: Zanna (24.04.2013)
Переглядів: 1145 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Для слабозорих


ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ РОЗМІРУ
ТЕКСТУ НАТИСНІТЬ ОДНОЧАСНО КНОПКИ
"CTRL" ТА "+"
НА КЛАВІАТУРІ

Пошук
Корисні лінки











Друзі сайту




Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний хостинг uCoz